Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Sztef89/domains/stivi.pl/public_html/wp-content/plugins/custom-css-editor/bootstrap/pluginClass.php on line 132 Praca z przekonaniami (na temat pieniędzy i wolności) | Stivi.pl - majsterkowanie, zarabianie online i rozwój duchowy Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Sztef89/domains/stivi.pl/public_html/wp-content/plugins/custom-css-editor/bootstrap/pluginClass.php on line 183

Przeszło Ci kiedyś przez myśl, dlaczego lubisz określone potrawy, podobają Ci się takie kobiety/mężczyźni, lubisz jakiś kolor?

Albo sam siebie zaprogramowałeś do tego, albo to ktoś to zrobił, a Ty nawet o tym nie wiesz… Niestety jesteśmy programowani przez całe życie.

To, że żołnierze armii III Rzeszy, byli 2,5x bardziej skuteczni od innych armii wynikało z tego, że 20 lat wcześniej w szkołach wprowadzono specjalny program nauczania, wpajający określane przekonania.

To, że dziś jest problem terroryzmu też wziął się z programowania przez religie, przez przywódców, którzy mają swoje cele. Ktoś ma też cel w tym, żebyś był szara masą, reagująca tak jak sobie „ktoś” zażyczy.

W praktycznie każdym filmie jest mniejsze, lub większe programowanie. Pewnie słyszałeś, że wprowadzono ustawę, aby określać pozycjonowanie produktu w programach.

To miało miejsce wcześniej, ale o tym się głośno nie mówiło. A to jest programowanie, to jest wywieranie wpływu na Ciebie, abyś robił to, na czym „komuś” zależy.

Czy możesz się przed tym bronić? Tak.
Czy możesz wyrzucić z głowy, to co już masz włożone? Tak.
Czy to jest łatwe? Technicznie tak, w praktyce nie 🙂

A swoją drogą, naprawdę zacznij zauważać drugą stronę medalu… To nie są teorie spiskowe, tylko rzeczywistość.

Przekonania to programowanie, w które mocno wierzymy. Tworzą się głównie podczas okresu dojrzewania, najsilniejsze są te, które ukształtowały się w dzieciństwie poprzez:

Werbalne programowanie: Co słyszałeś, gdy byłeś dzieckiem?
Modelowanie: Co widziałeś, gdy byłeś dzieckiem?
Konkretne zdarzenia: Czego doświadczyłaś, gdy byłeś dzieckiem?

Bruce Lipton w swoim wywiadzie potwierdza, że przekonania mają ogromny wpływ na nasze życie.

Mam dla Ciebie świetne wieści! Można to zmienić bardzo szybko bo w około 15 min! I ku temu służy prosty proces, złożony w 3 kroków.

Krok 1. Zidentyfikuj swoje przekonania.

a) Aby coś zmienić trzeba wiedzieć co zmienić, co sprawi, że Twoje życie będzie lepsze. Zapisz wszystkie swoje niewspierające przekonania.

b) Przygotowałem dla Ciebie listę 44 przekonań związanych z pieniędzmi. Na podstawie tych przekonań możesz znaleźć inne prywatne nie związane z pieniędzmi.

Proszę, nie otwieraj jeszcze pliku i nie czytaj, polecam najpierw przeczytać instrukcje 🙂
1. Ustaw stoper na 7 min najlepiej tak aby było widać jak upływa czas
2. Przekonania ponumerowane są od 1 do 44, przy każdym postaw ocenę od 1 do 10.

Ocena 1 znaczy, że nie utożsamiasz się / nie wierzysz w te przekonanie.
Ocena 10 oznacza, że utożsamiasz się / wierzysz w te przekonanie.

3. Ok już znasz zasady! Teraz bez głębszego zastanawiania się i analizowania wypisz oceny, to co pierwsze przyjdzie do głowy! Do dzieła! 🙂 Włącz KWESTIONARIUSZ PRZEKONAŃ

Krok 2. Wypisz wszystkie powody dlaczego wierzysz w te przekonanie (jeśli to przekonania z kwestionariusza to skup się na tych z oceną 6 lub więcej).

Dzięki temu zadaniu dowiesz się dlaczego przekonanie żyje w Twoim umyśle.

Krok 3. Wypisz powody dlaczego nie powinno się wierzyć w to przekonanie.

Dzięki temu osłabisz przekonanie, które miało słabe argumenty aby trwać w Twoim umyśle (np. „zdarzyło mi się to 3 razy ale to w sumie nie znaczy, że to prawda”).

Krok 4. Odegraj scenkę aby pozbyć się przekonania!

Wiązania neuronowe tworzą się gdy przeżywamy emocje (dlatego pamiętamy wypadek lub swój pierwszy raz 😉 ). Aby zmienić przekonania najlepiej jest odegrać scenkę z druga osobą ewentualnie przed lustrem.

  • Osoba czyta Ci Twoje przekonanie i mówi Ci dlaczego w nie wierzysz.
  • Ty z emocjami mówisz do drugiej osoby powody Dlaczego te przekonanie nie ma sensu. Polecam krzyk, złość, irytację, że można było w coś takiego uwierzyć. Masz ochotę na płacz? To płacz! Nie ograniczaj się! Zakończ z uśmiechem i podziękowaniem tak jakby przekonanie odeszło, uwolniło Cię 🙂

Ćwiczenie wykonywałem na szkoleniu i wiem po sobie, że w warunkach domowych mogłyby pojawić się opory (co ktoś sobie o mnie pomyśli…). Dlatego warto wpierw pozbyć się takich myśli lub znajdź miejsce, w którym będziesz się czuć swobodnie. Tu chodzi o sposób jaki żyjesz, a dokładnie sposób jak reagujesz na sytuacje, bazuje na przekonaniach.

Badania dowodzą, że większość ludzi żyje ze swoimi przekonaniami nie zmieniając ich do końca życia. W Internecie pojawiają się artykuły, że to może służyć jako „odcisk mózgu”!

Te ćwiczenie jednak to zmienia. Potraktuj je jak najbardziej poważnie, bo tego samego dnia ujrzysz pozytywne rezultaty! 🙂